Logo ČD RESTAURANT

NOVINKY PŘÍMO NA VÁŠ E-MAIL

Možnosti platby:

V jídelních vozech přijímáme platební karty i stravenky

Sdělte nám svůj názor

Na vašich názorech nám záleží.

Vaše podněty, návrhy nebo stížnosti nám prosím napište na adresu feedback@jlv.cz, pošlete nám SMS zprávu na číslo +420 720 001 105 nebo vyplňte tento formulář.

Děkujeme

Provozovatel:

JLV, a.s.
Chodovská 3
141 00 Praha 4

Tel.: +420 271 003 111
E-mail: jlv@jlv.cz
URL: www.jlv.cz

ČD, a.s. czechspecials.com

clanek

JIHOČESKÉ DOBROTY NA PALUBÁCH ČD RESTAURANT

Právě začínající sezónní nabídka ČD Restaurant (od 30.8.) opět láká k cestě za poznáním – tentokrát jižních Čech.

Z množství jihočeských receptů je během podzimních měsíců pro cestující Českých drah připravena ochutnávka z autorské dílny mistrů kuchařů Asociace kuchařů a cukrářů České republiky (AKC ČR). Hlavní slovo při přípravě menu měl certifikovaný komisař kuchařských soutěží AKC ČR, pan Oldřich Pítra. „Jihočeský kraj, místo, kde rybníkář Jakub Krčín založil největší český rybník, je znám nejen pro hojnost ryb a chutné pivo z mnoha zdejších pivovarů. Tradiční jihočeská kuchyně láká také na lahodné speciality z hub, brambor či zelí,“ popisuje člen pobočky AKC ČR Šumava.

Regionální specialitou nového menu je pravá jihočeská zelnice s píseckou klobásou. Další novinka, pečené kachní stehno s červeným brusinkovým zelím a žemlovými knedlíky, bude bezpochyby patřit v jídelních a bistro vozech na podzim k největším hitům.  Krémová tarhoňa s petrželí a opečenými lesními houbami je zajímavým zpestřením podzimního menu pro ty, kteří dávají přednost bezmasým pokrmům. A sladká tečka na závěr? Tu obstará podzimní švestkový koláč s vanilkovou omáčkou.

Cestující se tak s ČD Restaurant mohou opět vydat za regionální kuchyní – věříme, že jim cesta bude chutnat!

  JLV, a.s. Copyright© 2010 - 2016
Všechna práva vyhrazena