Logo ČD RESTAURANT

NOVINKY PŘÍMO NA VÁŠ E-MAIL

Možnosti platby:

V jídelních vozech přijímáme platební karty i stravenky

Sdělte nám svůj názor

Na vašich názorech nám záleží.

Vaše podněty, návrhy nebo stížnosti nám prosím napište na adresu feedback@jlv.cz, pošlete nám SMS zprávu na číslo +420 720 001 105 nebo vyplňte tento formulář.

Děkujeme

Provozovatel:

JLV, a.s.
Chodovská 3
141 00 Praha 4

Tel.: +420 271 003 111
E-mail: jlv@jlv.cz
URL: www.jlv.cz

ČD, a.s. czechspecials.com

clanek

Nová sezónní nabídka ČD Restaurant – Menu podle Masaryka

Sté výročí založení Československa si letos v jídelních vozech a bistrovozech ČD Restaurant připomeneme pokrmy, které si pro sebe a své hosty nechával s oblibou připravovat určitě i náš první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Jako tradičně cestujícím nabídneme čtyři sezonní menu, na kterých se postupně vystřídají pokrmy oblíbené v českých domácnostech v době první republiky.
„Polévka je grunt, říkávaly naše babičky. Proto i my začneme silným hovězím vývarem s masem, zeleninou a domácími nudlemi,“ popisuje první z nich ředitel pro obchod a marketing JLV, a.s., Jan Valeš. O tom, že autoři prvního letošního menu šli pro inspiraci do zápisníků českých hospodyněk, svědčí také další položky na jídelním lístku. Jejich důležitou ingrediencí je totiž zelí, cenný zdroj vitamínů v období zimy a časného jara. „Ten, kdo se rád dobře nají a neřeší každou kalorii, si určitě vybere segedínský guláš s houskovým knedlíkem. Bez zelí se ovšem neobejde ani další náš pokrm, tentokrát připravený pro vegetariány a zastánce lehčích pokrmů. Vsadili jsme tentokrát na již trochu pozapomenutý recept v podobě čočkového karbanátku se zelným salátem s kapií. Troufám si říct, že bude mít u našich zákazníků velký úspěch,“ upřesňuje Jan Valeš.
Na přípravě všech čtyř letošních „výročních“ menu se podílí kuchaři JLV společně s mistry kulinářského umění z Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Jak by tedy mohli zapomenout na starou českou klasiku, tvarohové šišky s mákem. Jejich vůně zaručeně vyvolá vzpomínky na dětství a na návštěvy u babičky, které jsme všichni měli tak rádi!
Pokrmy z prvního sezonního menu 2018 servírujeme ve vozech ČD Restaurant od 28. února.

  JLV, a.s. Copyright© 2010 - 2016
Všechna práva vyhrazena